• So. Kvě 18th, 2024

Dodatečná podpora při tvarování těla

ByJan

Led 11, 2023

Každý, kdo na chvíli uvažoval o tom, že by se vážně začal věnovat kulturistice, přemýšlel o další podpoře pro svou práci na dokonalé muskulatuře. Pal čert, když šlo o suplementaci veřejně dostupnými prostředky. Horší je, pokud někdo důvěřoval neověřeným informacím a sáhl po opatření, jako je testosteron prolongatum.

Tedy lék na závažná onemocnění, která i pod dohledem lékaře mohou být zatížena těžkými vedlejšími účinky. Jako atrofie varlat, které by se asi každý pořádný muž nejraději vyhnul. Přijímání takových opatření, která jsou v profesionálním sportu považována za nelegální doping, je pro amatéra, který se nejčastěji řídí pokyny z internetu nebo od přátel, zcela nepřijatelné.

Navíc tento konkrétní hormon nepomůže každému rychle budovat svalovou hmotu. Protože zatímco u závodníka, který si roky buduje svaly, efekt bude viditelný, u teenagera, který nezná základy výživy a sestavení správných tréninkových plánů, to bude mít na jeho zdraví jen katastrofální dopad.

Syrovátkový proteinový izolát

Moderní trénink není jen soubor cviků. Jde o celý komplikovaný mechanismus, který nás má dovést k optimální formě umožňující dosáhnout zamýšleného sportovního cíle. Základem je samozřejmě pohyb a cvičení, ale stále důležitější je správná strava a suplementace těla.

Stojí za to se podívat na doplněk běžně používaný profesionálními kulturisty, kterým je izolát syrovátkové bílkoviny. Jde o mléčnou bílkovinu získanou různými metodami. Isobate má velmi vysoký obsah bílkovin s minimálním obsahem tuku. Používá se jak ve fázi spalování tuků, tak v období intenzivního budování svalové hmoty.

Tento doplněk je stále více využíván sportovními amatéry s tím, jak klesá cena (ačkoli je stále mnohem dražší než syrovátkový proteinový koncentrát) a zvyšuje se povědomí vyznavačů fitness a kulturistiky. Budou amatérem výše uvedených sportů, je bezpodmínečně nutné zvážit doplňování našeho jídelníčku o bílkoviny v této podobě.

Pravda o tréninku

Množství blogů, jejichž autoři nás přesvědčují, jak důležité je přejít na trénink, je ohromující. Můžeme upadnout do mylné představy, že jediný způsob, jak být zdravý a štíhlý, je vyčerpat tělo tím, že hodiny a hodiny cvičíte, dokud se nezpotíte. Ne způsob. Spíše je to naopak.

Příliš intenzivní trénink, zvláště na začátku cesty do posilovny, může zničit naše zdraví. Pokud neumíme cvičit, můžeme se také nechat odradit a po prvním neúspěšném pokusu se navždy vzdát touhy přejít na aktivní životní styl. Proto se v tomto ohledu vyplatí spolupracovat s odborníkem. Ukáže nám, že dobrý trénink je takový, který je šitý na míru našim možnostem.

Ze stejného důvodu bychom neměli kopírovat formu činnosti, která se stává módní. To, že je běhání v dnešní době v módě, neznamená, že bychom měli také. Možná se nám tato forma činnosti nelíbí – a to je dobře. Pojďme najít něco pro nás vhodnějšího. A zde se také můžeme poradit s odborníkem, pokud stále váháme, co vybrat.

Jan