• So. Kvě 18th, 2024

Doplňky stravy – co se vyplatí vědět?

ByJan

Led 8, 2023

Mnoho lidí se potýká s nedostatkem vitamínů a minerálů, který je způsoben především nesprávnou stravou a špatným životním stylem, který vedou. Důvodů může být mnohem více, ale nejdůležitější v této situaci je pozorovat své tělo a snažit se mu dodat složky, které potřebuje.

Kromě obohacení jídelníčku o produkty bohaté na potřebné vitamíny a minerály může být nutné užívat doplňky stravy, které obsahují určitou dávku látek, které potřebujeme a jsou nezbytné pro správné fungování. Abyste však věděli, co užívat a v jakém množství, může být nutné navštívit odborníka.

Zde nám nejlépe pomůže rodinný lékař, který naši osobu přesně zná a bude vědět, v jakých dávkách bychom měli léky brát. Nápomocný může být i kvalifikovaný lékárník, pro kterého jsou vitamíny a minerály jakýmsi denním chlebem a nebude mít problém nám poradit, která sada doplňků bude pro nás ta nejlepší.

Doplňky stravy – hledáme dokonalé přípravky

Při hledání vhodné suplementace se vyplatí věnovat trochu více pozornosti leucinu. Je to aminokyselina ze skupiny BCAA. V našem těle hraje nesmírně důležitou roli. Účastní se anabolických procesů. Působí pozitivně na svalová vlákna, brzdí jejich odbourávání.

Tuto látku najdeme v přirozené potravě, jako jsou vejce, mléčné výrobky nebo luštěniny. Lidé, kteří intenzivně cvičí a sportují, však mnohem častěji sáhnou po této sloučenině ve formě doplňků. Díky této látce mají naše svaly mnohem více energie na výkon práce. Doporučují se zejména tehdy, když tělo potřebuje regenerovat.

A co víc, můžeme být dokonce v pokušení říci, že leucin brzdí proces stárnutí těla. Správné dávkování této sloučeniny je velmi důležité. Nedostatek leucinu je stejně špatný jako jeho nadbytek. Předpokládá se, že denní dávka by neměla přesáhnout cca 10 g. Přesné množství však závisí na váze a pohlaví.

Doplňky stravy – obrovské možnosti neusnadňují úkol

Aktuálně máme z čeho vybírat. Proto bez ohledu na to, co je s námi opravdu špatně, budeme schopni něco najít. I když jsme v pohodě, mnoho lidí se rozhodne pro tento typ prášků. Někteří lidé to bohužel s denním množstvím přehánějí. Jaké vedlejší účinky to vlastně může mít?

Ve skutečnosti zde může mít velký význam, že příliš mnoho užívaných tablet může výrazně zatížit naše játra, a proto je můžeme i poškodit. Je známo, že to někdy myslíme dobře a vůbec si neuvědomujeme, jak moc svému tělu škodíme.

Kdykoli proto můžete sáhnout po doplňcích stravy, díky kterým podpoříte své tělo. ve správné dávce mají skutečně pomoci. Vyplatí se však nebrat jich příliš mnoho. Je proto na zvážení, proč vlastně takové doplňky stravy chceme brát, potřebné vitamíny lze snad zajistit v jídle a pití. S tím je třeba v blízké budoucnosti počítat.

Jan