• St. Dub 17th, 2024

Doplňky pro hubnutí

ByJan

Čvn 27, 2022

Mnoho lidí, kteří hubnou, používá různé typy doplňků. Jsou skutečně účinné? Není třeba podvádět, samotné prášky nás přebytečná kila neshodí. Doplňky na hubnutí jsou však dobré, protože zrychlují metabolismus a naše tělo je zásobováno správným množstvím mikroživin a vlákniny.

Mezi oblíbené formy doplňků patří Mladý ječmen a extrakt ze zeleného čaje. První doplněk je určen k odstranění toxinů z našeho těla, které jsou zodpovědné za naše kila navíc. Mladý ječmen obsahuje hodně vlákniny, proto naše střeva a trávicí systém fungují efektivněji. Co se týče extraktů ze zeleného čaje, jejich úkolem je urychlit metabolismus.

Namísto užívání doplňků je však na zvážení, zda nezařadit zelený čaj do našeho jídelníčku jako produkt k pití. Přírodní zelený čaj má mnoho antioxidantů, které působí proti rakovině. Suplement je třeba brát s rezervou a nejdůležitější při hubnutí je strava a sport.

Přírodní doplňky stravy

Stále častěji se na nás z různých obrazovek, billboardů a letáků valí nabídky „zázračných“ doplňků stravy, které nám magicky pomohou zhubnout. Všechno to zní krásně, ale měli byste k tomu přistupovat s velkým odstupem, protože život není tak jednoduchý. Musíte pracovat, abyste zhubli.

Mimochodem docela těžké. Ne, že by tyto doplňky byly bezcenné, určitě obsahují složky, které vám pomohou zhubnout, ale stejné složky jsou přítomny v mnoha přírodních produktech. Jedním z nich je kofein. Obsaženo v kávě, čaji a kakau. Neměli byste to přehánět, ale je dokázáno, že ve správném množství pozitivně ovlivňuje práci svalů, zefektivňuje trénink a podporuje tak spalování tuků.

Dalším příkladem je kurkuma. To podporuje metabolismus tuků a zpomaluje jejich ukládání v játrech. Kromě kofeinu obsahuje zelený čaj také složky, které potlačují chuť k jídlu a do určité míry brzdí vstřebávání tuků.

Doplňky nejsou náhradou zdravé stravy

Na trhu je velmi velký výběr různých doplňků, které tělu dodají vitamíny, minerály a další nezbytné látky. V takové situaci existuje pokušení vzít si prostě pilulku a neztrácet čas sestavováním zdravých jídel.

Toto řešení samozřejmě není dobré pro vaše zdraví. V případě doplňků je problém s biologickou dostupností látek, které obsahují, která nemusí být vždy stoprocentní. a bude do jisté míry záviset také na kvalitě produktu. Musíte také pamatovat na vlákninu. Vláknina je nezbytná pro správné fungování trávicího systému, zabraňuje zácpě a podporuje rozvoj normální bakteriální flóry.

Zdrojem vlákniny jsou produkty rostlinného původu. Dá se samozřejmě užívat i ve formě doplňků, ale mnohem lepší je sáhnout po čerstvém ovoci a zelenině, které obsahují i ​​další cenné látky. Pouze správně vyvážená strava dodá tělu všechny potřebné živiny.

Jan