• So. Kvě 18th, 2024

Role doplňků stravy při hubnutí

ByJan

Čvc 1, 2022

Doplňky stravy hrají důležitou roli v procesu hubnutí. Jejich úkolem je tento proces usnadnit, urychlit. Podporují práci organismu, který lze přirovnat k velké továrně. Roli paliva zde hrají suplementy – uhlí, které vhazujeme do topeniště pro urychlení spalování. Na tomto místě stojí za zmínku, jak důležité je vybrat ten správný doplněk.

Důležitý je druh paliva, které pro spalovací proces používáme. Pokud nahradíme nejlepší palivo, toto uhlí, něčím s nižšími vlastnostmi, nedosáhneme plánovaného efektu ve stanoveném čase. Pak postupujeme abstraktním směrem a doufáme ve štěstí. Doplňky mají viditelné účinky, které lze s opatrností odhadnout, ale je třeba vzít v úvahu určité podmínky.

Za prvé, hubnutí je proces. Za druhé se skládá z integrovaných činností, takže efektu nedosáhneme, když budeme mít jen topeniště bez uhlí, nebo jen uhlí bez topeniště. Doplňky fungují nejlépe, když doprovázejí tento proces spolu s dalšími činnostmi, jako je zdravá strava a cvičení. A protože nejlépe se hubne ve skupině – tato skupina by měla být dieta, sport, živiny a účinky by měly být solidní.

Vybírejte doplňky moudře

Zaměřením na kvalitní doplňky stravy zajistíme nejen požadované výsledky. Své tělo také chráníme před nežádoucími účinky spojenými s užíváním léků neznámého původu. Bez ohledu na to, jakého výrobce si vyberete, vždy se před použitím doplňků vyplatí seznámit se s možnými vedlejšími účinky.

Vedlejšími účinky rozumíme jakýkoli účinek látky, který není určen. Jaké mohou být důsledky používání nespolehlivých živin? V první řadě riskujeme jojo efekt, tedy rychlý návrat na předchozí váhu, nebo dokonce její překročení. Za druhé, riskujeme, že se u nás vyvinou zdravotní problémy, které sahají od poruch spánku až po srdeční arytmie. Abyste se uchránili před negativními dopady užívání jakýchkoli doplňků, měli byste v první řadě volit osvědčené značky.

Měli byste také věnovat pozornost složkám těchto doplňků. Vykupujeme ty, které jsou schváleny hlavním hygienickým inspektorem nebo Ústavem potravin a výživy. Vyplatí se také vybírat spolehlivé dodavatele (jsme si jisti, že byli správně uskladněni a přepraveni) a neřídit se akční cenou. Navíc je třeba mít na paměti, že doplňky jsou určeny pro zdravé a aktivní lidi. Chcete-li vybrat ten správný přípravek pro vás, stojí za to poradit se s odborníkem. Dodržováním selských rad si zajistíme zdravé a postupné hubnutí těla i peněženky.

Důležitá suplementace bílkovin

Protein je hlavním stavebním materiálem v našem těle. Každá z nich se skládá z mnoha aminokyselin, mezi kterými rozlišujeme endogenní a exogenní. Neznamená to nic jiného, ​​než to, že danou aminokyselinu si naše tělo umí vyrobit samo nebo ji musí dodat s jídlem.

Každý zdravý člověk by měl tělu dodávat bílkoviny. Odhaduje se, že jídelníček každého nesportujícího člověka by měl obsahovat 0,8 g bílkovin na každý kilogram tělesné hmotnosti. Pro cvičence se toto množství zvyšuje na 1,5-2 g / kg ž. Je obtížné získat takové množství bílkovin pouze na základě vyvážené stravy. Vychází nám vstříc trh proteinových doplňků, který je na produkty velmi bohatý.

Často však vyvstává otázka: jak přesně by se tyto doplňky měly používat? Specialisté doporučují jíst protein hned po tréninku, večer, před spaním a ráno, nejlépe hned po probuzení. Díky takovému přísunu bílkovin, zajištěnému velkou (2-3l) spotřebou vody, jsme schopni výrazně zvýšit efektivitu našeho tréninku.

Jan