• So. Kvě 18th, 2024

Hromadné stavební výrobky

ByJan

Kvě 9, 2022

Budování svalové hmoty vyžaduje především vhodný tréninkový plán a dodat tělu velké množství bílkovin a sacharidů.

Dieta pro hmotu – velmi důležitým prvkem při budování hmoty je dodržování diety. Měli byste jíst pět až šest jídel denně, každé s vysokým obsahem bílkovin a sacharidů. Zde je kuřecí maso a ryby velmi dobrým řešením. Ty nám také poskytují správné množství zdravých mastných kyselin. Bílkoviny jsou také vejce a tvaroh. Kromě toho musíme jíst hodně sacharidů. Najdeme je například v rýži nebo těstovinách, které se skvěle hodí k masu a rybám. Sacharidy bychom měli jíst hlavně ráno a během dne. Dietologové doporučují připravovat mixovaná jídla a večer se zaměřit především na bílkoviny.

Suplementace při budování hmoty – pokud naše tělo vstřebává více bílkovin a sacharidů a vy nepřibíráte, vyplatí se užívat koncentrované dávky aminokyselin a energie. Výběr správných doplňků vám umožňuje urychlit účinky našeho úsilí v posilovně.

Gainery pro zlepšení efektů

Gainer je kondicionér, který kombinuje bílkoviny a sacharidy pro budování svalů, které jsou cenným zdrojem energie. Pokud naše tréninky trvají poměrně dlouho, dodržujeme dietu a efekty nabírání svalové hmoty se nedostavují, vyplatí se používat specializované živiny. Nákupem v obchodě si můžeme být jisti, že jsou legální a bezpečné

Výběr správného kondicionéru – chcete-li si pořídit některý ze sacharidovo-proteinových doplňků, je nejlepší zajít do specializované prodejny. Gainery se liší složením, některé mají méně bílkovin, jiné méně sacharidů. Samotné přísady také přicházejí v různých formách. Jednoduché a složité prvky poskytují energii jiným způsobem. Abychom měli jistotu, že kondicionér splní naše očekávání, zeptejme se na jeho výběr zkušeného prodejce. Můžeme se také poradit s osobním trenérem v posilovně.

Složení vypovídá o jeho působení – výběrem gainerů s jednoduchými i komplexními sacharidy můžeme počítat s přívalem energie v každé fázi tréninku. Hodně bílkovin je hodně stavební materiál pro svaly. Nedostatek sacharidů však bude mít za následek využití bílkovin k výrobě energie. Proto je složení gainerů tím nejlepším řešením.

Výběr gaineru

Ne každý gainer je vhodný pro každého. Při výběru bychom měli vzít v úvahu takové záležitosti jako: typ postavy (slabý, tlustý, svalnatý, slabý atd.), druh cvičení / sportu / disciplíny, která se provádí.

Složitá je situace zejména pro „hargainery“, tedy ty, kteří nemohou přibrat (hodně jedí a nic jim to nedává). Takoví lidé by měli konzumovat malé množství bílkovin, ale musí konzumovat obrovské porce sacharidů v různých formách. Totéž platí pro sportovce, kteří provozují vytrvalostní sporty. Také nepotřebují velké množství bílkovin, ale spíše by měli jíst velké porce sacharidů.

Kulturisté, sportovci, kteří nemají problémy s přibíráním (ukládáním tuku), mohou s jistotou konzumovat velké množství bílkovin, a to jak v přírodních produktech, tak v doplňcích.

Výběr gaineru je individuální záležitostí, neexistuje univerzální produkt pro každého. V průměru (ale neměli byste tomu příliš napovídat) berete gainery, které obsahují 30 g bílkovin na 100 g celého suplementu.

Jan