• So. Kvě 18th, 2024

Proč není dovoleno rapidně snížit kalorické požadavky?

ByJan

Kvě 20, 2022

Mnoho lidí je přesvědčeno, že efektivní hubnutí závisí na prudkém snížení denního příjmu kalorií. Bohužel to není tak úplně pravda. Je třeba zdůraznit, že hubnutí opravdu závisí na snížení kalorií.

Lepším řešením je ale postupné shazování nechtěných kil. To vše proto, aby si tělo krok za krokem zvyklo na nový jídelníček. Recepty, které rychle snižují počet spotřebovaných kalorií, proto nejsou plně indikovány. Stojí za to vědět, že profesionální odborníci na výživu jsou schopni tento parametr účinně snížit.

Existuje však i názor, že většina výživových poradců se zaměřuje na postupnou, ale systematickou redukci hmotnosti (spíše než na restriktivní půst, který je pak často spojován s jo-jo efektem). Vyplatí se proto sejít se s dietologem a promluvit si o posouzení, která varianta bude v daném případě lepší, abychom systematicky hubli a neohrozili správné fungování organismu.

Jak hydratovat tělo?

Pro kondici našeho těla je důležitá správná hydratace organismu. Mnoho lidí si klade otázku, jak to udělat správně. Někteří si kupují doplňky s obsahem elektrolytů, jiní pijí několik litrů vody denně. Abyste však tělo správně hydratovali, neměli byste pouze pít.

Vyplatí se také pravidelně sahat po zelenině a ovoci, které mají v sobě hodně vody, a přitom jsou plné vitamínů a mikroprvků. Mimochodem jíme něco, co nám chutná, a ne jen násilně vypijeme určité množství vody. Poslední zmíněná metoda dlouhodobě nefunguje. Mezi ovocem jsou meloun a jahody. Jsou chutné, skvěle se hodí k mnoha pokrmům a přitom v sobě mají obrovské množství vody a jsou zdravé.

Ze zeleniny se na hydrataci organismu skvěle hodí okurka, ve které najdeme až 96 % vody. Pokud jde o nápoje, voda není jediným způsobem, jak zůstat hydratovaný. Perfektní jsou také mléčné a ovocné koktejly (v létě podávané s ledem). Než se začneme hydratovat umělými doplňky, vyplatí se využít toho, co nám příroda navrhuje.

Nejoblíbenější doplněk pro sportovce

Na pultech sportovních obchodů je mnoho produktů. Mezi ně určitě patří kreatin, který je legálním zdrojem cenných látek, které pomáhají k uspokojivým výsledkům v posilovně.

Léta budovaný úspěch – kreatin je známý léta. V současnosti jej mnoho sportovců využívá jako osvědčený způsob urychlení růstu svalové hmoty. Je to stimulant, který stimuluje stavbu bílkovin obsažených ve svalech. Stojí za to připomenout, že při užívání kreatinu se vyplatí vybrat si suplementy související s tréninkem, které vám umožní déle udržet účinky tvrdé práce v posilovně. Budou bránit rozpadu svalů.

Pump training – kreatin stimuluje svaly, protože se zvyšuje množství jimi absorbované vody. Látka má navíc pozitivní vliv na výkonnost organismu, což se promítá do lepšího tréninku. Při užívání kreatinu nesmíte zapomínat pít velké množství vody a omezit konzumaci tuků. Ty snižují vstřebávání kreatinu.

Jan