• St. Čvc 17th, 2024

Jaké doplňky na přibírání na váze?

ByJan

Led 19, 2023

Lidé, kteří trénují v průběhu času zvyšují intenzitu svého tréninku a v průběhu času potřebují suplementaci určitých sloučenin. To je důležité kvůli možným nedostatkům, ale existují i ​​sloučeniny, které zvýší efektivitu tréninku. Prvním důležitým suplementem je kreatin. Jde o sloučeninu aminokyselin, které se podílejí na tvorbě ATP, tedy jsou důležité pro všechny životní procesy.

Suplementace kreatinem zvyšuje sílu, růst svalů a vytrvalost. Dá se brát celoročně. Dalším doplňkem je L-Tyrosin – aminokyselina, jejíž nedostatek může vést k nižší energetické hladině, hypotyreóze a dokonce i depresi. Předávkování je téměř nemožné.

Další důležitou sloučeninou je piperin, který triumfuje již několik let, a to sloučenina získávaná z černého pepře. Podporuje spalování tuků prostřednictvím termogeneze a lipolýzy. „Udělá místo“ pro svaly. Trenéři musí pamatovat na udržování správné hladiny bílkovin, proteinových doplňků – pomůže syrovátkový protein a kaseinový prášek.

Leucin

BCAA jsou jedním z nejoblíbenějších a doporučovaných přípravků mezi sportovci. Skládá se ze tří aminokyselin, jejichž kombinace vede k viditelným a oku lahodícím účinkům. Jedním z nich je leucin. Chemická sloučenina za tímto názvem je jednou z nejdůležitějších exogenních aminokyselin. Nachází se především v ambulinu a krevní plazmě.

Ten, který se nachází v doplňcích stravy, se vyrábí uměle, ale je velmi snadné jej najít v přírodních produktech, jako je maso, mléčné výrobky, vejce, ryby a některé rostlinné potraviny. Lidé, kteří cvičí, by se o něj měli zajímat především kvůli jeho antikatabolické povaze.

Navíc je to jedna z hlavních sloučenin zodpovědných za budování svalové hmoty. Je to jeden z nejuniverzálnějších prostředků sportovní suplementace. Masami cvičenců doporučovaný široký je dlouhodobě základem pro jejich suplementaci. Měl by být dávkován v porcích asi 1500 mg denně, rozdělených do tří.

Glukosamin

Jako většina drog má své příznivce i lidi na opačné straně barikády. Glukosamin, který je dobrý při zmírňování bolesti, by však měli brát v úvahu nejen lidé, kteří vedou aktivní životní styl, ale také ti, kterým hrozí zranění sedavým způsobem života.

Je to aminocukr přirozeně se vyskytující v lidském těle. Regeneruje klouby přestavbou nové a zdravé chrupavky. Lze jej získat z různých zdrojů, včetně glukamin hydrochloridu, glukosamin sulfátu, N-acetylglukosaminu a glukosamin hydrojodidu. První dvě sloučeniny si zaslouží zvláštní pozornost, protože se nejsnáze vstřebávají.

Používáme ho, když je naše fyzická námaha větší než obvykle, máme zatížené klouby, máme nadváhu a propadáme problémům stáří. Chrání před úrazy a jinými degeneracemi kloubů, působí proti bolesti v nich a jejich ztuhlosti a zabraňuje odvápnění kostí.

Jan