• St. Čvc 17th, 2024

Můžete se stát závislými na živinách?

ByJan

Čvn 20, 2022

Stále více lidí chodících do posilovny začíná používat různé suplementy, které jsou určeny k urychlení nabírání svalové hmoty. Kromě toho mají také posílit naše tělo, které má být mnohem schopnější dělat větší věci. Někteří lidé se však obávají, že se mohou stát závislými na živinách.

Je tomu skutečně tak? Naštěstí ne, i když samozřejmě musí být splněno pár nejdůležitějších faktorů. V první řadě je třeba kondicionéry používat s rozumem. Nelze je zakoupit z neznámého zdroje. Kromě toho je třeba zdůraznit, že tyto produkty je nutné používat v přiměřeném množství. Proto se vyplatí poradit se s osobním trenérem nebo někým zkušenějším, kdo má v tomto oboru znalosti.

Některé doplňky nemůžete užívat znovu a znovu a musíte přesně vědět, kdy se jich můžete vzdát. Díky tomu jejich užívání nezpůsobí žádné negativní účinky a nikdo se na nich nestane závislým. Tohle si musíte zapamatovat.

Zdravé stravování a pohoda

Cítíš se v poslední době hůř? Máte dojem, že příliš rychle slábnete a energie dodávaná tělu z jídel, která jíte, mizí příliš brzy? Nebo jste možná příliš podráždění a nedokážete ovládat své špatné emoce?

Důvodem může být špatná strava! Výzkum vědců ukázal, že má obrovský vliv nejen na naše fyzické zdraví, ale také na naši pohodu, náladu a emoce. Na základě svých pozorování došli k závěru, že za depresivní a nespokojené lidi lze potenciálně považovat ty s horšími nebo nesprávnými stravovacími návyky. Jaký na to tedy mají lék?

Jak vyvážit jídelníček, abyste si každý den užili úsměv na tváři? Jezte především pravidelně a nezapomínejte na snídani! Toto je hlavní jídlo, které žene vaše tělo do práce od samého rána. To, co by vaše tělo mělo v tuto dobu dostat, je především velké množství vlákniny a celozrnných sacharidů. Prospěšné mohou být OMEGA3 kyseliny, které najdeme v rybách a ořeších. Omezte kávu a po 2 týdnech si za toto rozhodnutí poděkujete!

Vyvážená strava je základem zdravé výživy

Velmi obtížným úkolem je spočítat všechny minerály, vitamíny, enzymy a další sloučeniny, které svému tělu dodáváme s potravou. Je však nepopiratelné, že je naše tělo potřebuje ke správnému fungování denně.

Bohužel obecně je náš jídelníček založen na tom, že jíme jen naše oblíbená jídla a tělu tak dodáváme jen úzkou skupinu surovin. Experimenty v kuchyni obecně nemáme moc rádi, a tak si ubližujeme. Proto stojí za to využít metodu malých kroků k tomu, abychom se začali otevírat novým typům produktů, protože pokud to budeme dělat vědomě, může to být pro nás jedině dobře.

Rychlost života se v dnešní době neustále zvyšuje, ale naše tělo to má rádo, když plánujeme odpočinek a velmi podobné je to i s výživou. Pokud jsou časy jídla rovnoměrně rozloženy, zabrání se kolísání cukru v těle a nedosáhne se tedy žádného přibírání na váze. Doporučuje se jíst 4 až 5 jídel denně, a i když se to zdá hodně, jídla by měla být skromná.

Jan