• St. Čvc 17th, 2024

Speciální tyčinky a dorty – živiny pro hmotu

ByJan

Dub 9, 2022

Tyčinky a sušenky preferují ti, kteří vedou velmi aktivní životní styl a chtějí svou stravu doplnit o další kalorie.
Jaké přísady z těchto produktů jsou tedy mimořádně cenné? V první řadě jsou to kondenzované bílkoviny, vhodné sacharidy a tuky. Celek je samozřejmě obohacen o cenné aminokyseliny, ale i látky jako: glutamin, kreatin a dokonce i MCT olej.

Velkou výhodou takových tyčinek nebo sušenek je, že jsou snadno stravitelné. Můžete je tedy bezpečně jíst mezi jídly. Doporučuje se zejména těm, kteří mají velmi rychlý metabolismus a chtějí rychle a dlouhodobě nabrat přiměřenou svalovou hmotu, ale bez zbytečného tuku. Takové tyčinky můžete také (čas od času) jíst místo méně kalorických hlavních jídel.

Kromě nárůstu svalové hmoty můžete díky tomuto typu produktů získat okamžitý přísun energie a síly a navíc se výrazně zvyšuje úroveň vytrvalosti a výkonnosti daného těla. Tyčinky se tedy často jedí před tréninkem nebo jinou námahou.

Časté přísady do hromadných koktejlů

  • Whey Protein Concentrate – látka, která se velmi rychle vstřebává z trávicího traktu. Tento typ proteinu je bohatý na četné cenné aminokyseliny a vyznačuje se také vysokou biologickou hodnotou (104). Jeho vlastnosti: dodává energii, snižuje stres, vyčerpání, předchází různým nemocem (např. rakovině, kardiologickým problémům).
  • Micelární kasein (alfa a beta) a kaseináty – tyto sloučeniny se vyznačují dlouhým trávením, a proto mají vlastnosti, které inhibují katabolismus na dlouhou dobu.
  • Vaječný albumin (modelový protein) – obsahuje velmi prospěšné aminokyseliny, které jsou potřebné pro správnou stavbu a regeneraci svalové tkáně.
  • Kaseinát vápenatý – je nenahraditelný při dlouhých přestávkách mezi jídly, protože rovnoměrně a systematicky uvolňuje jednotlivé aminokyseliny.
  • Mléčný proteinový koncentrát – obsahuje pouze to, co je z mléka potřeba (t.j. bez: laktózy, cholesterolu atd.). v první řadě se skládá z CLA.

Dalšími důležitými složkami jsou: glutaminový peptid, řepkový olej, MCT olej a trávicí enzymy.

Sacharidová receptura Vitargo v hromadných doplňcích

Vitargo je inovativní, průlomová receptura skládající se z vhodných sacharidů. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že je mnohem účinnější a výkonnější než běžně známé sacharidy.

Je třeba pamatovat na to, že ihned po tréninku nebo cvičení je třeba tělu doplnit ztracený glykogen (který chybí jak v játrech, tak ve svalech). Pouze správná dávka energie může přispět k: efektivní syntéze aminokyselin, vytvoření anabolického prostředí, prostředí, které brzdí katabolismus nebo přispívá k plné regeneraci těla a svalů po tréninku.

Mnoho odborníků poukazuje na to, že mix Vitargo komplexně vypráví o výše uvedených problémech. Kromě toho má účinek, který zabraňuje nadměrnému přetrénování a dovedně zlepšuje imunitní systém. Na závěr se sluší říci, že díky těmto aminokyselinám je také minimalizována frekvence křečí a případné bolesti svalů. Pokud jde o konkrétní produkty, často se hovoří o: FA Vitarade CL nebo TREC Vitargo Active Fire.

Jan