• Ne. Čvn 16th, 2024

Udělejte něco pro své zdraví

ByJan

Říj 4, 2022

Jak stárneme, naše tělo se přestává vyvíjet. A naše kosti jsou stále slabší a slabší. A my se o to musíme postarat. Zejména proto, že existuje mnoho příležitostí, jak jíst nezdravé jídlo. Jednou z nich je jít s přáteli na grilování a pivo. Navíc jsou tu pamlsky od přátel a my si ani nevšimneme, jak přibíráme, ale na váze.

Jak stárneme, máme stále méně kontaktů s tělesnou kulturou. Souvisí to s rychlým životním stylem. Často nemáme čas nebo chuť dělat nějakou extra aktivitu. Ale existují způsoby. Najdeme profesionály ve fitness salonech. Profesionály, kteří nám pomohou vybrat ten správný vzdělávací program. Budou nás motivovat i po odborné stránce. Měli bychom také změnit své stravovací návyky.

Kvůli tomu bychom měli častěji navštěvovat obchody se zdravou výživou. Je třeba omezit grilovanou klobásu, sladkosti, pivo a další požitky. Ale nebojte se – v těchto obchodech seženete dobré jídlo. Chutné a účinné. Naštěstí se o svou postavu a pohodu umíme postarat. A v tom nám pomohou profesionálové.

Pozor na kalorie

Důležité je jíst pomalu. Nikam nespěcháme a jídlo nám nikdo nevezme. Jak budete vše pomalu žvýkat, jistě pocítíte, že se vám postupně plní žaludek. Přichází do bodu, kdy váš mozek signalizuje, že už nepotřebujete žádné jídlo, protože jste sytí.

Vyplatí se zaměřit se na jídlo samotné, ne na konverzaci. Při povídání si nevšimneme, že jsme se dostatečně najedli a tlačíme do sebe ještě více jídla. Nevadí, že máme rozdělené ohnisko. Při jídle a mluvení často zapomínáme na kontrolu jídla, proto se vyplatí zaměřit se na jídlo samotné a vychutnávat si každé sousto jídla. Hlídat si jídelníček je důležité, proto o něj nesmíte přijít.

Také si musíte dávat pozor na kalorie v limonádách. Nápoje sycené oxidem uhličitým často končí na černé listině diety. Proč? Protože obsahují spoustu prázdných kalorií. Obsahují hodně cukru, stejně jako šťáva z kartonů, které zajišťují „přirozenost“ šťávy. Je to jen levný marketingový trik, protože obsahují hodně cukru.

Aktivně odpočívejte

O svátcích je důležitý odpočinek před prací, ne nutně lenošení na pohovce a sledování vánočních filmů v televizi. Základem jídelníčku je aktivní odpočinek, ale především pohybová aktivita. Může to být obyčejná procházka se skupinou nejbližších lidí. Vyplatí se vyrazit na nordic walking, bruslení nebo procházku, která bude mít velký vliv na vaši pohodu a umožní vám spálit snědené kalorie.

Vánoce jsou především o trávení času se svými blízkými, ale nesmíme zapomínat, že jsme se rozhodli držet dietu. Můžete tak spojit nutnost s něčím užitečným. Určitě si rodina ráda zajde na procházku nebo nordic walking zacvičit.

Můžete také využít malého běhání. V rodině je to vždycky lepší a nebude mi to divné. Kalorie nabyté během dovolené snadno spálíte. Dodržování diety nemusí být otrava, protože se dá spousta věcí kombinovat. Můžete něco sníst v menším množství a nemáte pocit, že jsme o něco důležitého přišli.

Jan