• St. Dub 17th, 2024

Chcete být zdraví? Usmívejte se kdykoli a kdekoli

ByJan

Lis 10, 2022

Smích je zdraví, to řekne každý. Pro zdraví a pohodu stojí za to naučit se usmívat se od ucha k uchu. I když se v životě nutně smát nemusíme. Ale právě úsměv nás dělá v podvědomí šťastnějšími a mozek automaticky vylučuje endorfiny nezbytné pro každého člověka.

Když se navíc usmíváme, podvádíme svůj smutek a stres a měníme tak naše myšlení na pozitivní. Díky čemuž jsme vlastně zdravější. Kulturu a propagaci úsměvu lze nalézt všude ve Spojených státech. Tam se všichni jen usmívají a je jedno, že to všichni dělají uměle na maximum.

Nejdůležitější je, aby si to všichni užili. Odtud pochází termín „americký úsměv“. Na úsměvu není nic špatného. Ale nejzdravější smích je, když se smějeme nahlas a vyprskneme smíchy. A u nás už existují školy úsměvu, které učí, jak se usmívat. Učit se smát může být extrémně zbytečné, ale pravděpodobně je lepší se často smát než plakat.

Je rychlé občerstvení připravené doma zdravé?

Zdravý životní styl je u nás stále populárnější. Problém se však nemění, že neustále mnoho lidí vášnivě využívá rychlé občerstvení. Někteří lidé si uvědomují, že tyto potraviny nejsou pro naše tělo prospěšné. Existuje mnoho různých nepříznivých vlastností, jako je zbytečné zvýšení tělesného tuku.

Existují však lidé, kteří věří, že taková jídla lze úspěšně připravit v pohodlí domova nebo bytu. Jsou takto připravené pokrmy z rychlého občerstvení zdravé? Ne úplně. To stojí za to mít na paměti. Samozřejmě je to rozhodně mnohem lepší způsob, než používat hotová jídla, která se většinou smaží na stejném tuku.

Musíte však pamatovat na to, že i taková jídla musíte doma smažit (například hamburgerový řízek), což velmi často činí tato jídla zcela neslučitelná se zdravým životním stylem. Stojí za to si to uvědomit. Nejlepší je se takovým potravinám úplně vyhnout.

Zázvor – neznámý, ale velmi zdravý

V Česku se stále moc netěší, zatímco v Asii si život bez zázvoru nikdo neumí představit. Zázvor je kořenící rostlina, kterou lze skutečně využít mnoha způsoby. Má řadu léčivých a blahodárných vlastností. Velmi dobře působí na trávicí systém, má blahodárné účinky pro ženy, snižuje bolestivé projevy menstruace.

Zázvor pomáhá lidem, kteří mají vysoký cholesterol, protože zabraňuje tvorbě shluků v žilách, tedy zabraňuje slepování krve, což je důsledek vysokého cholesterolu. Zázvor je také nenahraditelný při léčbě nachlazení, pomáhá se z něj velmi rychle dostat.

Blahodárné vlastnosti zázvoru by měli využít i ti, kteří potřebují mít zvýšenou koncentraci po celý den. Pokud se bojíme o zdraví ústní dutiny, bude zázvorová rostlina také lékem na všechny naše příznaky. Zázvor je stejné zdraví, ale ani s ním byste to neměli přehánět.

Jan