• St. Čvc 17th, 2024

Gainery – dobré masové doplňky

ByJan

Dub 22, 2022

Gainery jsou účinné živiny pro urychlení nabírání svalové hmoty. Preferují je především ti, kterým ostatní živiny tohoto typu nestačí. Co se týče složení, jedná se o sacharidové a proteinové doplňky.

Tyto typy doplňků se skládají mimo jiné z bílkovin v množství 5 až 35 %. Toto složení doplňují hodnotné sacharidy (hlavně glukóza nebo dextróza, maltodextriny) a preferované tuky (hlavně typy MCT a CLA). Směs těchto složek podporuje rozvoj požadované svalové hmoty. Často gainery obsahují i ​​makroživiny, které zvyšují vstřebávání konzumovaného suplementu.

Pokud jde o formu bílkovin, gainery je mají jako syrovátku (ve formě koncentrátu, hydrolyzérů, peptidů a izobar). Stojí za to se ujistit, že výběr gaineru nebyl náhodný. „Baculatý“ člověk rozhodně potřebuje jiný gainer než hubený člověk, který má problém s přibíráním. Průměrně takových živin (protein-sacharid-tuk) obsahuje 30 gramů na 100 gramů daného suplementu.

Trávicí enzymy v živinách

Kulturisté, sportovci, pečující o tzv „Socha“ často jedí obrovské množství preferovaných potravin, stejně jako doporučené doplňky a další podpůrné přípravky. Hromadění takto rozdílných látek nemůže být pro organismus a jeho jednotlivé orgány bez významu. Mnoho výrobců živin se proto rozhodne do nich přidat mimořádně cenné trávicí enzymy. Díky tomu se spotřebitel může vyhnout nadýmání, bolestem břicha, průjmu a dalším nežádoucím účinkům.

Jak tedy tyto enzymy fungují? Především je důležité, aby se podílely na procesu uvolňování z daných potravin, doplňků toho nejcennějšího z nich (hlavně vitamínů, minerálních solí a dalších podpůrných látek), což má za následek rychlé vstřebání do tělo. Zkrátka, když doplňky obsahují trávicí enzymy, můžeme si být jisti, že jsou všechny živiny využity na maximum.

Živiny s HMB a kreatinem

Kreatin se vyznačuje tím, že prakticky po pár dnech užívání jsou svaly objemnější (až o 50 %) a jakoby nafouknuté. Svalové buňky tedy přijímají více vody než normálně. Náhlé zvětšení buněk má za následek intracelulární napětí. Pro tělo je to anabolismus, tedy signál, že je potřeba simulovat svaly, aby se zvětšily. Tím se zvyšuje jejich síla.

Hlavní výhodou doplňků HMB pro kulturisty je efektivní a rychlý nárůst svalové hmoty a zároveň redukce tuku. Úkolem HMB je chránit bílkoviny ve svalech, aby se nerozkládaly a byly stimulovány k ukládání energie z tuků. Kromě toho stojí za zmínku, že tato složka způsobuje, že proteiny jsou tělem využívány v mnoha odvětvích. Díky němu můžete snížit denní spotřebu bílkovin.

Výzkumy průmyslových vědců ukazují, že svalová hmota lidí užívajících HMB má tendenci narůstat prakticky třikrát rychleji a více než svalová hmota u těch, kteří užívali jiné živiny, doplňky určené k budování svalové hmoty.

Jan