• Pá. Dub 19th, 2024

Předtréninkové doplňky

ByJan

Dub 30, 2022

Na úvod se sluší zmínit, že ať už se provozuje jakákoli sportovní disciplína (snaha), nezbytná je vhodná suplementace. Díky ní je naše úsilí maximálně využito k dosažení požadovaných výsledků.

Velmi oblíbené jsou předtréninkové keratinové steaky, které mají vícesektorový efekt. dodají vám úžasnou pumpu a sílu a energii, kterou potřebujete. Obvykle obsahují složky, které zvyšují tvorbu oxidu dusnatého a zvyšují krevní tlak (hlavní jsou: kofein, citrulin, arginin v různých formách).

Dalšími známými předtréninkovými suplementy jsou boostery BCAA, L-arginin a Beta-Alanin. Tato směs ingrediencí má za následek, že tělo sportovce / kulturisty je efektivnější, odolnější a vyznačuje se lepší kondicí a silou. Takové složení navíc zaručuje účinný antikatabolický účinek a také poskytuje regeneraci po tréninku / námaze (včetně přispívání k noční obnově svalů, vláken atd.).

Účinné přísady v doplňcích pro spalování tuků

Když si koupíte spalovač tuků, který vás zároveň nezbaví vypracovaných svalů, vyplatí se ověřit, zda má některé z následujících složek.

  • Bezvodý kofein – termogenní. Jeho klíčové úkoly: stimulace tukové tkáně k redukci, snížení hladiny adensinu, eliminace odbourávání cAMP, obecná podpora termogenních a lipolytických procesů.
  • Theobromin – působí podobně jako kofein. Obsahuje ty správné mastné kyseliny, díky kterým je váš nervový systém aktivnější a váš metabolismus je pod kontrolou. Uvolňuje nepotřebné látky z tukové tkáně a také vám umožňuje kontrolovat chuť k jídlu.
  • koncentrát hořkého pomeranče – podobně jako adrenalin zvyšuje cAMP, ale zároveň nestimuluje nervový systém.
  • Rostlinný koncentrát Dendrobium – posiluje imunitní systém a přispívá ke správné svalové koordinaci.
  • Fucoxanthin a Capsaicin – jsou přírodní antioxidanty, které přispívají ke ztrátě tuku díky termogenezi.

Diuretické doplňky – mohou pomoci?

Jedná se o přípravky obsahující rostlinné extrakty (například zelený čaj nebo kopřiva), které se však nepovažují za farmaceutické produkty (proto jejich kontroverze).

Kdy se používají? Za prvé, když se chceme zbavit přebytečné vody nahromaděné v našem těle pod kůží. Jsou tedy užitečné v procesu hubnutí a čištění (zejména od toxinů kontaminujících naše tělo).

Kromě kopřivy a zeleného čaje často v tkzv k diuretikům patří rostliny jako: březové listy (má močopudný účinek), kukuřice (má protizánětlivé, žlučové a močopudné vlastnosti), pýr (podporuje látkovou výměnu), hortenzie keřová (ovládá močové ústrojí), jalovec obecný (má antiseptické vlastnosti , dezinfekční a diuretikum), moučný červ (pečuje o močové cesty, dezinfikuje je atd.), pampeliška (močopudná, podporuje trávení, příznivě působí na žlučové cesty), přeslička rolní (pečuje o močové cesty, je močopudná) .

Kromě výše uvedených rostlin obsahují diuretika často takové pomocné látky: oxid hořečnatý, citrát draselný, guarana.

Jan