• St. Dub 17th, 2024

Jump fitness, tedy skákání na trampolínách

ByJan

Dub 3, 2022

Fitness specialisté přicházejí s novými a novými lekcemi, které mohou do fitness klubů přilákat nové zákazníky. Trendy ve fitness k nám ale přicházejí ze západu a polské sportovní kluby se přizpůsobují módě, která v tomto odvětví panuje. Jednou z novinek, která se silně rozvíjí, je fitness skok.

Není to nic jiného než skákání na trampolínách. V Polsku jsou dokonce trampolínové parky, kde můžete skákat na různých úrovních pokročilosti. Skákání na trampolíně je ideální pro hubnutí. Pokud budeme skákat čtyřicet minut, můžeme spálit i přes osm set kalorií. Je to rozhodně víc než běh nebo jízda na kole. Skvělý lék na malátnost je také skákání.

Je to sport, který velmi úzce souvisí se zábavou. Čím více lidí skáče na jednom místě, tím lepší je zábava, ale na jednom zařízení by měl být pouze jeden člověk. Skákání na trampolíně má své příznivce, ale těžko předvídat vývoj tohoto odvětví fitness u nás. Zatím trampolín přibývá, uvidíme, co bude za pár let.

Hubnutí s posilovači nebo bez nich?

Mnoho lidí, kteří chtějí zhubnout, neví, jak to udělat, aby dosáhli svého cíle. Mezitím je cíl nejdůležitější otázkou v přístupu k hubnutí. Vyplatí se přesně určit, jak moc a v jaké době chceme zhubnout. Pak musíte jít do práce.

Nejdůležitější bude držet správný jídelníček, ale bez fyzické aktivity kila nezhubneme. Stačí začít cvičit, hýbat se, chodit nebo běhat a nejlépe plavat v bazénu nebo jezdit na kole. Spoustu kalorií můžete spálit také skákáním na trampolíně nebo tancem. Mnoho lidí také přemýšlí, zda podpořit hubnutí doplňky stravy nebo léky.

Záleží na rozsahu nadváhy a obezity. Nejlepší je učinit takové rozhodnutí po konzultaci s příslušným lékařem. Na názor se můžete zeptat i dietologa. Měli byste si však uvědomit, že boostery se používají, pokud necvičíte nebo nesportujete. Ani ty nejlepší spalovače tuků vám nic nedají, aniž byste je zkombinovali s cvičením.

Jak být fit a nezbláznit se?

Stále více lidí se dnes rozhoduje být fit. Toto slovo popisuje určitou životní filozofii související se zdravým stravováním a fyzickou aktivitou. Být fit je v první řadě starat se o to, co jíte. Lidé, kteří volí tento způsob života, vyřazují ze svého jídelníčku vše nezdravé a tloustnoucí.

Fit stravování je dnes populárnější než rychlé občerstvení. Je to rozhodně velký úspěch, protože povědomí o jídle se zásadně změnilo. Nechybí ani sportovní, tréninkové a kondiční kurzy. Jen v tom všem se můžete snadno ztratit a stát se zcela neskutečnými. Stojí za to žít fit, ale nestojí za to ztratit smysl pro to.

Mnoho lidí mylně považuje tento životní styl za snahu o co nejštíhlejší postavu a minimální váhu. Living fit také není zdravé stravování, ale s minimálními dávkami a porcemi. Tělo potřebuje všechny vitamíny, minerály a živiny, ale musí být dodávány ve správných dávkách. Nemůže to být tím, že jí zdravě, ale málo.

Jan