• St. Čvc 17th, 2024

Jaké doplňky pro kulturistiku pro ženy?

ByJan

Dub 5, 2022

Syrovátkové proteinové doplňky jsou velmi dobrým produktem hned po tréninku. Účinně regenerují ženský organismus. Specialisté naznačují, že užívání proteinových doplňků ihned po cvičení chrání svalovou tkáň a zároveň se zbavuje tukové tkáně (což je mimořádně cenné, zejména pro ženy).

Nemůže to být náhodný kondicionér, protože se musíte zaměřit na kvalitu. Nesmí obsahovat sacharidy, cukru má být co nejméně (chuťové stopy), málo tuku. Proto se před nákupem vyplatí pečlivě pročíst složení produktu.
Důležité! Nemůžete použít danou porci proteinového doplňku místo konkrétního jídla! Ne, i ten nejlepší kondicionér ho dokáže nahradit. Našemu tělu může jen uškodit. Vyplatí se také dělat přestávky v konzumaci syrovátkové (nebo jiné) bílkoviny ze suplementů. Můžete ho jíst i jen před tréninkem (tedy jen ve dnech, kdy trénujeme).

Na závěr lze zmínit, že sójové doplňky se nedoporučují, protože mohou narušit hormonální rovnováhu. Častěji se tedy volí doplňky živočišných bílkovin.

O proteinových doplňcích bez kreatinu

Jsou sportovci, kteří potřebují živiny, ale ne nutně ti, kteří obsahují kreatin. Proteinové doplňky bez kreatinu byly vytvořeny především pro potřeby sportovců, kteří trénují mimo jiné: cyklistiku, triatlon, běh atd.

Tato specifika nejsou na kreatin bohatá, protože není nadbytečný a dokonce škodlivý (zde se nedoporučuje nadměrný růst svalů). Mají především zajistit regeneraci unaveného těla a následně zlepšit jeho výkonnost a odolnost. Jejich klíčovým cílem je také doplnění uložených sacharidů – ihned po skončení cvičení. Kromě toho inhibují katabolické procesy.

Jak vidíte, doplňky nejsou univerzální (tj. stejné pro všechny sportovce). Musíte tedy vzít v úvahu roli užívání daného doplňku.

Proteinové regenerátory pro běžce a příbuzné sporty jsou směsí sacharidů (s různou délkou řetězce) a aminokyselin, které jsou určeny k rychlé a efektivní přestavbě svalů na bílkoviny.

Kondicionéry s CLA a zeleným čajem

Suplementy obsahující konjugovanou kyselinu linolovou (CLA) a koncentrovaný extrakt ze zeleného čaje přispívají především k efektivnímu zeštíhlení organismu a zvyšují jeho odolnost (zejména proti psychické a fyzické únavě).

Je to přípravek vytvořený nejen pro lidi, kteří celý den sedí v posilovně a chtějí shodit zbytečné kilogramy. Mohou ho používat lidé, kteří nic nesportují, a dokonce mají sedavý denní režim.
Produkty tohoto typu mají obvykle následující složení: CLA (Conjugated Linoleic Acid), koncentrovaný zelený čaj. Kombinace těchto dvou složek má za následek silné vlastnosti: termogenní (zvyšování tělesného tepla), lipotropní (rozpouštění tuku), hubnutí (snížení tělesného tuku a odstranění tuku z těla).

Lidé, kteří se rozhodnou pro pravidelnou léčbu CLA a zeleným čajem, mohou počítat s tím, že zastaví proces vzniku a růstu tukových buněk (který trápí zejména oblast břicha, stehen a boků), což povede k tvarované a štíhlé postavě.

Jan