• St. Čvc 17th, 2024

Jak by měl vypadat posilovací program?

ByJan

Úno 22, 2023

Než se pustíme do pravidelného cvičení v posilovně, měli bychom si nejprve odpovědět na otázku, jakého cíle chceme díky nim dosáhnout. To bude záviset na volbě konkrétních cviků a jejich intenzitě. Typicky se návštěvníci posiloven dělí na dvě skupiny – na ty, kteří chtějí zhubnout, a na ty, kteří chtějí budovat svalovou hmotu.

Oba případy vyžadují zcela odlišný přístup ke cvičení. Každý hromadný tréninkový program musí být přizpůsoben naší kondici a momentálním možnostem. Nemá smysl chodit na pokročilý trénink, pokud jsme v posilovně potřetí v životě. Takto se můžeme jen zranit.

Cvičení s vlastní váhou by mělo zahrnovat především vícekloubové cviky s využitím volných vah. Měli bychom si naplánovat tři až čtyři tréninky týdně a zbytek dnů věnovat odpočinku a regeneraci svalů. Nejlepší je zaměřit se při každém tréninku na různé části svalů, aby ty zbývající měly čas na obnovu.

Trénink svalové hmoty

V dnešní době, tedy v 21. století, existuje silný kult těla. Každý chce být navždy krásný, mladý. Pocit potřeby přitažlivosti se týká žen i mužů. Někteří lidé pak sahají do peněženky a utrácejí nemalé částky za plastické operace. Existuje však mnohem levnější metoda, i když vyžadující mnohem více práce, která vám umožňuje zvýšit vaši atraktivitu.

Tato metoda je trénink, který zvyšuje svalovou hmotu, protože tělo se správnými proporcemi mezi tukovou a beztukovou hmotou je atraktivní a atraktivní tělo. Aby trénink proběhl správně a budování hmoty probíhalo bez zranění, měli byste dodržovat pár základních pravidel, tedy dbát na správnou techniku ​​a postupně zvyšovat zátěž, dát tělu čas na regeneraci, takže netrénovat každý den.

Jediný trénink by neměl trvat déle než 1,5 hodiny, cviky by měly být prováděny v sériích a především nezapomínejte na strečink a také správnou stravu bohatou na bílkoviny nezbytné pro budování svalové hmoty.

Trénink bicepsu

Nejen ženy chtějí být krásné a sexy. Muži to chtějí stejně, možná ještě víc než něžné pohlaví. Svalnaté tělo je velmi žádoucí a člověk, který takové tělo má, je fyzicky přitažlivý. Mezi muži s křehkou postavou je předmětem závisti.

Když uvažujete o zlepšení své postavy, stojí za to věnovat zvláštní pozornost tréninku bicepsu, tedy bicepsového svalu paže. Existuje mnoho různých populárních cviků, které vám umožní tento sval rychle narůst. Mezi ně patří mimo jiné: zvedání předloktí v sedu pod úhlem 45 stupňů nebo na základě kolena, zvedání činky v úzkém a širokém úchopu, supinace, zvedání činek na tzv. kazateli a mnoho dalších.

Při tréninku je potřeba pamatovat na správné držení těla, na rozmanitost cviků, postupné zvyšování zátěže a procvičování ostatních částí těla. Provedení těchto opatření vám umožní dosáhnout uspokojivých výsledků za předpokladu, že budete pravidelně správně trénovat.

Jan