• Ne. Čvn 16th, 2024

Školení pro začátečníky

ByJan

Led 14, 2023

Nejtěžší na každém tréninku je začátek. To platí zejména o tréninku v posilovně. Bojíme se, že potkáme spoustu lidí, pro které je sport každodenním životem. A my – bez formy a bez znalosti toho, jak zařízení používat – se můžeme cítit mimo. To je špatné myšlení.

Každý přece někdy začínal, a když začínáme trénovat, měli bychom si především myslet, že to děláme pro sebe. Aniž bychom se dívali na ostatní, měli bychom mít na mysli pouze účel našeho jednání. Při výběru posilovny bychom však měli pamatovat na pár základních pravidel. První věcí je zahřátí. Bez něj může i sebevětší úsilí vynaložené na cvičení přinést více problémů než užitku.

Také stojí za to provádět cvičení postupně na různých částech těla, přizpůsobené úrovni obtížnosti naší úrovni schopností. Musíme myslet dlouhodobě. Nejde tedy o to unavit tréninky, ale užít si je. Na konci každé návštěvy posilovny se vyplatí provádět protahovací cvičení.

Biceps – jeden ze základních svalů

Cviky na biceps jsou základem tréninkového plánu všech sportovců, kteří chtějí získat krásně vyrýsovanou postavu. Na internetu najdeme dokonce i speciální tréninky zaměřené na rozvoj tohoto svalu. Nejlepší je využít trénink se střídavými zátěžemi různé frekvence.

I když s frekvencí tréninku je lepší to nepřehánět. Tyto svaly našeho těla potřebují čas na regeneraci. Někomu stačí jeden den, jinému dva dny. Největší přínos mají ty bicepsové tréninky, které se provádějí správnou technikou. Pokud se tedy zvedají závaží – činky, činky nebo kotvy, držte záda rovná a soustřeďte se na to, aby veškerou práci vykonal bicepsový sval.

Ujistěte se, že jsou vaše břišní svaly stabilní a vtažené. Nemůžete se kývat ze strany na stranu ani se podpírat rukama. Veškeré zvedání by mělo být zaměřeno na biceps. Vyplatí se změnit váhy a typ prováděného cvičení.

Po jakých spalovačích tuků by ženy měly sáhnout

Blíží se prázdniny a vy stále bojujete s kily navíc? Je čas sáhnout po dodatečné suplementaci. Pamatujte však, že doplňky stravy, jako jsou spalovače tuků, by měly být doprovázeny přiměřenou dávkou fyzické aktivity a dobře vyváženou stravou. Na trhu se objevily speciální spalovače tuku určené pouze ženám.

Termogenika je nejoblíbenější. Zvyšují tělesnou teplotu, takže naše tělo musí sáhnout po energetických zásobách uložených v tukové tkáni. Nejčastěji používaným spalovačem tuku ženami byla sloučenina ECA – Efedrin, Kofein a Aspirin. Někdy štíhlé postavě stojí v cestě problémy se štítnou žlázou.

V tomto případě se vyplatí používat doplňky stravy, které regulují metabolismus. Spalovače pro ženy lze užívat ve formě kapslí, pilulek a dokonce i náplastí. Pomocí žebříčků spalovačů tuků se můžete podívat, které z nich přináší nejlepší možné výsledky. Vyplatí se také užívat látky potlačující nadměrnou chuť k jídlu.

Jan