• So. Kvě 18th, 2024

Pojďme sportovat – každý den

ByJan

Kvě 23, 2022

Sportování by mělo být každodenním životem pro každého. Není možné ani vyjmenovat všechny výhody fyzické aktivity. Zdravé srdce, relaxace a odbourání stresu, síla a kondice – to jsou jen některé z nejdůležitějších výhod.

Každodenní fyzická aktivita znamená také pohodu a lepší metabolismus. Dnes je přístup ke sportu tak snadný a levný, že si ho může dovolit každý. Sportovní obchody dnes umožňují nakoupit vše, co potřebujete k provozování jakéhokoli sportu. Fitness kluby, tělocvičny, sportoviště a tenisové kurty – toho je dnes opravdu hodně. Není těžké pro toho, kdo to chce.

Jen to, že nejprve musíte chtít věnovat se nějakému sportu nebo fyzické aktivitě. Cvičení sportu dokonce usnadňují sociální sítě, které umožňují kontaktovat lidi se stejnou aktivitou. Běh a jízda na kole bude vždy nejjednodušší, ale to neznamená, že pouze takové sporty provozují Poláci. Nezáleží na tom, jaký druh sportu děláte, důležité je dělat cokoli, nejlépe každý den.

Výživa pro sportovce – doplnění všech mikroživin.

Sportovci využívají své tělo na maximum. Profesionálové se vůbec nešetří, ale aby to bylo možné, musí jíst co nejzdravěji. Ne všechny mikroživiny, vitamíny a minerály se ve stravě sportovců nacházejí. Proto je dnes velmi populární příjem živin a doplňků stravy.

Před pár lety se suplementy krmili ti, kteří mačkali kilogramy v posilovně. Suplementy dnes používá každý sportovec. Jsou dokonalým doplňkem stravy. Díky suplementům můžete tělu dodat všechny chybějící mikroelementy. Každý sportovec musí držet přísnou dietu.

V mnoha případech jde také o to nepřibrat ani kilo navíc. To je důvod, proč jsou jídla tak horlivě obohacována mikroživinami získanými z prášků. Doplňky jsou nejčastěji ve formě prášku, který se smíchá s vodou nebo mlékem. Jednotlivé složky lze doplnit i tabletami, které ztratí koncentrovanou dávku chybějících mikroprvků.

Aktivity v bazénu jsou ideální pro každého

Hodiny na koupališti mají tu výhodu, nesrovnatelnou s jinými sporty, že jsou určeny i pro osoby s ortopedickým onemocněním. Voda dokonale uvolňuje zátěž kloubů a páteře při cvičení. Hodiny v bazénu jsou proto doporučovány jako forma rehabilitace po úrazech a úrazech. Ve vodě můžete cvičit fitness, aerobik nebo třeba spinning.

Nejoblíbenější jsou samozřejmě lekce aqua aerobiku. Úplnou novinkou je již zmíněný spinning, tedy jízda na rotopedech ve vodě. To je mnohem zdravější než normální jízda na kole, protože voda omezuje využití kloubů.

Výuka na kolech ve vodě probíhá ve větších skupinách, díky čemuž je každý účastník dokonale motivován ke cvičení. Na koupaliště se také vyplatí vyrazit na vlastní pěst, třeba jen plavat nebo cvičit tu nejobyčejnější gymnastiku ve vodě. Návštěva koupaliště stojí zhruba tucet zlotých, ale zdravotní přínosy tohoto druhu aktivity nelze přeceňovat.

Jan