• So. Kvě 18th, 2024

Zdravý životní styl – jak začít?

ByJan

Čvn 24, 2022

Změnit dosavadní životní styl k lepšímu a zdravějšímu není tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to jednodušší díky tomu, že kolem nás se této výzvy chopilo velké množství lidí a na internetu najdeme spoustu rad, inspirace a motivačních příspěvků, které nám umožní cítit se součástí větší myšlenky. .

Ukazuje se, že lidé jako Anna Lewandowska nebo Ewa Chodakowska udělali pro tisíce Poláků hodně, připravili pro ně sestavy cviků a také příkladný jídelníček pro zdravá a chutná jídla. Není divu, že se inspirovalo takové množství lidí, protože rychle zjistíte, že je to nejen šance vylepšit si postavu, ale především zlepšit kondici a kondici těla.

V tom případě se vyplatí zajímat se o tipy, které snadno najdeme na internetu. Nejdůležitější je začít, udělat první krok a pak zjistíte, že změny jsou opravdu pozitivní. Fyzická aktivita spojená se zdravým stravováním může zaručit naši spokojenost.

Zdravé grilování – je to možné?

S příchodem grilovací sezóny se na tapetě objevuje stejné téma – smrtelná hrozba, kterou představují grilované potraviny. Je grilovaná krkovička nebo klobása opravdu tichými zabijáky? Jak si užít chvíle u grilu, aniž byste zešedivěli strachem?

Časy klobás a vepřové krkovičky jsou pomalu zapomenuty. Ke zdravému grilování patří zelenina, ryby a libové maso ve správně připravené marinádě. Zelenina je rychlé a velmi dobré a zdravé jídlo. Chřest, cuketa, tykev nebo paprika se grilují velmi rychle a při tomto způsobu přípravy vynikne krásná vůně a chuť.

Můžete si udělat i jednoduchou marinádu z citronu, oliv a česneku. Dalším způsobem, jak mít zdravý gril, jsou ryby. Omega 3 mastné kyseliny, které tak blahodárně působí na lidské zdraví, při grilování ryb nehrozí. I zde je zásadní správná marináda a také způsob. Nejlepší způsob, jak vařit grilované ryby, je použít hliníkovou fólii.

Zdravé svačiny

Sedíte v práci a najednou jako blesk z čistého nebe máte hlad? Je čas dát si svačinu! Vyplatí se však chipsy, housku nebo čokoládovou tyčinku nahradit něčím, co nejen zmírní pocit hladu, ale dodá tělu i živiny.

Nemá smysl se zanášet prázdnými kaloriemi – zatěžujete si metabolismus a nemáte z toho žádné výhody. Ujistěte se tedy, že máte do deštivého dne vždy po ruce něco zdravého. Největší energetickou bombou jsou domácí sladké tyčinky. K jejich přípravě nepotřebujete troubu, stačí vám ořechy, ovesné vločky, sušené ovoce a kokosové mléko.

Pokud nejste příznivci sladkého, zvolte zeleninu. Mrkev, petržel nebo celer můžete nakrájet na tenké plátky a v přestávce mlsat místo křupek. Vyplatí se také strávit ráno trochu času a připravit si výživný koktejl na bázi mléka nebo jogurtu a sezónního ovoce. Za zdravé jídlo opravdu nemusíte utrácet majlant!

Jan