• So. Kvě 18th, 2024

Cvičení na břicho pro začátečníky

ByJan

Čvn 8, 2022

Ploché bříško a jeho pořádná plastika je snem mnoha lidí. Mnoho z nás však takového bříška jen těžko dosáhne. To je velká výzva zejména pro ženy, které mají ze své podstaty tendenci hromadit tuk v této oblasti.

Aby byly břišní svaly vidět a tvořily takzvaný zářič, měli byste nejprve myslet na spalování tuků. K tomu se nejlépe hodí vysoce intenzivní kardio cvičení. Můžete vyrazit na hodinový běh, návštěvu koupaliště nebo několikahodinový výlet na kole. Dalším krokem by měly být cviky na posílení břišních svalů.

Tradiční kliky s nízkou váhou jsou nejlepší pro začátečníky. Vyplatí se zavést úpravy cviků tak, aby procvičily různé břišní svaly, nejen ploché. Jedním z nejlepších cviků na ploché břicho je tzv. plank, který lze také provádět více způsoby a čím déle v této pozici vydržíte, tím lepší výsledky budete mít.

Prkno

Plank je jedním z nejoblíbenějších cviků na břicho. Je ideální pro začátečníky i pokročilé. Je však vhodné připomenout, že než bude plastika břicha viditelná, je nutné spálit přebytečný tuk z oblasti břicha.

Bohužel to nelze provést stejnými cviky, které posilují svalové struktury. Pokud jde o spalování tuků, kardio cvičení jsou nenahraditelná. Jedná se o intenzivní cvičení spalující tuky a mezi nejoblíbenější cvičení patří jízda na kole nebo běh. Kardio trénink byste měli dělat alespoň dvakrát týdně.

Měly by být prokládány cviky na posílení svalů. Jak již bylo řečeno, jedním z nejlepších cviků na břicho je tzv. plank. Spočívá v položení váhy těla na předloktí, narovnání celé postavy a zároveň zatnutí břišních svalů. Pamatujte, že tělo by mělo být v jedné linii – lopatky nemohou být příliš nízko ani příliš vysoko.

Balení po šesti

Mnoho mužů sní o vyrýsovaném břiše. Z mnoha důvodů. Dobře trénované břišní svaly, tzv. ABS, dokážou upoutat pozornost mnoha žen. V průběhu let rozvoje kultury se právě tyto části těla staly předmětem velkého zájmu. To je důvod, proč jsou v posilovnách tak oblíbené šestibalové cviky.

Břišní trénink, jako jeden z nejvyhledávanějších, má mnoho druhů a rozšíření. Základem každé z verzí dostupných v průvodcích je však obvykle pevný počet kardio prvků. Břišní svaly jsou viditelné hlavně u lidí, kteří nemají příliš mnoho tuku, proto je důležité jej zmenšit, pokud je chcete dobře vidět.

Redukční cvičení může mít mnoho podob – od běhání a plavání až po tanec nebo i jednoduché procházky. Před tréninkem s six packem je důležité se pořádně zahřát a dobře protáhnout. Během samotného tréninku nezapomeňte rozvíjet všechny svalové skupiny zodpovědné za Six-pack.

Jan