• St. Čvc 17th, 2024

Nikdy není pozdě začít cvičit

ByJan

Čvn 13, 2022

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká je horní věková hranice, která vám dává šanci být fyzicky aktivní? Žádná taková horní hranice samozřejmě není. Člověk je tak starý, jak se cítí – toto často opakované rčení má v sobě hodně pravdy. To vše proto, že pravidelná fyzická aktivita člověka omlazuje.

Takže asi nepřekvapí, že mnoho starších lidí se hlásí k nejrůznějším cvičením. Samozřejmě se musí přizpůsobit svým možnostem. Pokud jsou však prováděny systematicky a přesně, můžete očekávat výsledky v podobě lepší postavy nebo větší efektivity. Starší lidé mohou hodně cvičit, díky čemuž se postarají o lepší zdraví a pohodu, protože se při tréninku vyplavují endorfiny.

Pokud tedy máte ve své nejbližší rodině babičku nebo dědečka, ukažte jim různé formy pohybových aktivit, které mohou vykonávat. Vaši rodinní příslušníci se díky tomu budou dobře bavit a navíc se starat o patřičnou kondici.

Cvičení pro páry

Couples Workout je nejnovějším hitem na fórech o zdravém životním stylu a cvičení. Proč? Základem úspěchu tohoto typu cvičení je usnadnění motivace. Dva lidé se mohou navzájem ovlivňovat. Cvičí spolu, takže spolu tráví čas, což zase posiluje pouto.

Především jde ale o zmíněnou, zvýšenou motivaci. Máme s sebou někoho, kdo si všimne naší snahy a každého malého úspěchu. A zároveň nás podporuje, když o sobě začneme pochybovat. A samozřejmě umožňuje najít sílu jít na trénink i ve dnech, kdy je to pro nás těžké. Obecná pravidla pro trénink jsou stejná jako pro individuální trénink.

Důležitá je dobrá rozcvička a tréninkový plán. Oba lidé samozřejmě musí provádět cviky odpovídající jejich schopnostem, ale mohou být analogické, tedy například procvičovat stejné svalové skupiny současně. Někdy však stačí přítomnost druhé osoby (některá cvičení se musí lišit např. odlišnostmi vyplývajícími z možnosti pohlaví).

Cvičení pro konkrétní části těla

Mnoho lidí sní o krásné štíhlé postavě s dokonale vypracovanými svaly. Není těžké toho dosáhnout, jen je potřeba mít hodně sebezapření a chuť změnit svůj život k lepšímu. Každá část těla je důležitá, ale dá se říci, že se vyplatí pečovat především o svaly nohou.

Existují různé cviky na stehenní svaly a jiné na lýtka. Pokud chcete vyřezat krásné lýtkové svaly, vyplatí se použít zařízení, jako je stepper. Jde o oblíbené zařízení, které je alternativou k lezení do schodů, protože se na něm procvičují stejné partie nohou. Cviky na stepperu nejsou příliš složité, zvládne je i začínající fitness nadšenec.

Takový stepper najdete v každé posilovně, můžete si ho pořídit i pro sebe domů a cvičit na něm v pohodlí vlastních čtyř úhlů. Lýtka se procvičují i ​​při provádění záklonů a dřepů, což také nečiní velké problémy. Každá partie těla je důležitá a žádnou nelze zanedbávat, proto se vyplatí nastavit trénink tak, aby pěkně vytvaroval celou postavu.

Jan