• Ne. Čvn 16th, 2024

Jak může osobní trenér pomoci?

ByJan

Dub 26, 2022

Při výběru posilovny, kde budeme posilovat svaly, dbáme na přítomnost osobního trenéra. Takový člověk nám může poskytnout velmi cenné informace, které se promítnou do efektů naší práce.

Oprávnění jsou nezbytná – abyste se stali osobním trenérem, musíte mít příslušná oprávnění. Díky tomu máme jistotu, že daný člověk má znalosti a dovednosti, které mu umožňují poradit nám se školením. Obvykle mají trenéři ukončené studium tělesné výchovy, což jim dává mnoho znalostí o práci a budování svalů. Pokud plánujeme začít cvičit, měli bychom využít pomoci trenéra, který navrhne, jaký typ cvičení nám umožní dosáhnout zamýšlených výsledků.

Nebudeme se obtěžovat zařízeními, která vlastně neutvářejí zónu, kterou chceme vybudovat a vyřezat. Cvičení pro hmotu a sochu navíc trenér upraví tak, aby efekty byly přiměřené. Také přizpůsobí trénink našim fyzickým schopnostem, zdraví a pohlaví.

Kde koupit doplňky?

Nákup živin a doplňků, které vám umožní dosáhnout uspokojivých výsledků v posilovně, není vždy jednoduchá záležitost. Jsme v pokušení podvodníky online a neznalost jednotlivých doplňků může způsobit, že utratíme spoustu peněz za produkty, které nepřispějí k očekávaným výsledkům.

Nákup v kamenném obchodě – to je nejjednodušší způsob nákupu správných doplňků. Za pultem obchodu většinou stojí člověk, který má znalosti o živinách v sortimentu. Ve stacionární prodejně máme možnost seznámit se s etiketami jednotlivých výrobků, jejich složením a provozem. Prodejce nám ukáže ty doplňky, které budou účinné v našem tréninkovém plánu.

Internet láká na akce – online nakupování často znamená četné akce a slevy. Pokud se rozhodneme objednávat živiny online, využijte ověřené obchody a nakupujte pouze od spolehlivých dodavatelů. Mnoho online aukcí jsou nezabalené produkty, které se mohou ukázat jako neúčinné nebo nezákonné.

Pojďme vybrat nejlepší tělocvičnu

Výběr posilovny, kde se budeme potit, je velmi důležitá věc. Co je třeba vzít v úvahu při rozhodování, kde koupit permanentku?

Na rozdíl od zdání je důležité, zda je tělocvična blízko našeho domova nebo práce. Pokud je pro nás v zimních dnech těžké najít motivaci odejít z domu, můžeme začít pobyt v posilovně odkládat. Systematické tréninky jsou důležité, zaměřme se proto na tělocvičny, které jsou poblíž nebo ty, které míjíme cestou z práce. Krátká vzdálenost nás bude motivovat.

Ověřme si také, jaké vybavení klub nabízí a zda obsahuje vybavení, které hodláme používat při tréninku. Mnoho posiloven nabízí první vstup zdarma, takže si můžete prohlédnout vybavení, ceník, zkontrolovat stav šaten a školící místnosti. Můžeme také zjistit, zda kvalita nabídky odpovídá ceně předplatného. Výhodou je přítomnost prodejny výživy a možnost využití rad osobního trenéra.

Jan