• St. Dub 17th, 2024

Posilovna a domácí cvičení

ByJan

Čvn 17, 2022

Při rozhodování o hubnutí se také nejčastěji rozhodujeme pro větší fyzickou aktivitu. Většina lidí čelí dilematu, zda cvičit sám doma, nebo se zapojit do posilovny. Při nákupu permanentky do posilovny můžeme využít profesionální vybavení a péči trenéra.

Máme k dispozici místnost s kardio zónou, kde využijeme mimo jiné běžecký pás, posilovnu, která nám pomůže vytvarovat postavu. Posilovna je výbornou variantou pro lidi, kteří potřebují více motivace, preferují trénink ve skupině a pod dohledem profesionálů. V ceně předplatného jsou většinou fitness hodiny v rytmu hlasité hudby.

Lidé, kteří nemají rádi skupinové cvičení a cítí se lépe při cvičení doma, si mohou vybrat z mnoha cvičení dostupných na internetu a dostupných na DVD. Můžeme si také objednat kolo nebo běžecký pás online a cvičit doma. Bez ohledu na to, jakou možnost zvolíte, nejdůležitější je se do ničeho nenutit. Cvičení doma i v posilovně nám pomůže spálit zbytečné kalorie.

Cvičení s vlastní vahou

Nemáte přístup do posilovny? Nemáte chuť k nim po večerech chodit? Nemáte vybavení? Neexistuje jednodušší řešení než cvičení s vlastní vahou. Ke cvičení nepotřebujete žádné jiné vybavení než kus volné podlahy. V poslední době se tento druh cvičení hodně rozvinul.

Pro lidské tělo je mnohem přirozenější a cvičení tohoto typu praktikovali již staří lidé. Starověcí Sparťané praktikovali cvičení s vlastní vahou. Jak je vidět, musí to být velmi slušný trénink. Sparťané jsou považováni za jedny z nejlepších bojovníků. Pokud tento trénink fungoval u nich, bude fungovat i u vás. Dobře si zacvičte.

Shyby, dřepy, zvedání nohou a pokud máte hrazdu, určitě zařaďte všechny druhy přítahů. Faktem je, že takový trénink rozvíjí vaši užitečnou sílu. Cvičení v posilovně izoluje vaše svaly, takže cvičíte pouze ten sval, který si vyberete. Při takovém tréninku procvičíte při každém cviku velké množství svalů.

Cvičení ve venkovní posilovně

Těžko očekávat, že venkovní posilovna plnohodnotně nahradí skutečný klub, ale dá se využít jako perfektní doplněk vašeho tréninku. V tomto typu posilovny je dostupné vybavení poměrně jednoduché a připravené pro potřeby běžného uživatele, který nemusí být nutně v dobré kondici.

Taková zařízení mohou používat i starší a méně sportující lidé. Venkovní posilovna je přitom snadno dostupná, bezplatná a umožňuje cvičení venku. Taková cvičení jsou perfektní pro zlepšení krevního oběhu a fyzické kondice. Také s použitím jednoduchého vybavení takové tělocvičny můžete provádět řadu cvičení, které aktivují každou část těla.

Je to tedy skvělé řešení pro lidi, kteří si nemohou dovolit permanentku do posilovny nebo jen chtějí využít krásného počasí a zacvičit si venku. Vyplatí se ověřit, kde je nejbližší venkovní posilovna – v některých městech je takových zařízení, která lze nalézt v blízkosti větších sídlišť, poměrně hodně.

Jan