• St. Dub 17th, 2024

Smartwatch a fitwatch – moderní trénink

ByJan

Říj 30, 2022

Trénink pod širým nebem dnes vypadá trochu jinak než ještě před deseti lety. Dnes máme k dispozici nástroje pro každého, kdo je fyzicky aktivní. Tyto nástroje se používají ke sledování těla během cvičení. Na amatérský trénink to stačí. Dnes žijeme v éře chytrých telefonů.

Pro ně byly zase vymyšleny chytré hodinky a fit hodinky, které dokážou zlepšit parametry našeho tréninku a cvičení. Tato zařízení jsou vzhledově podobná hodinkám, ale jsou zcela elektronická. Nejjednodušší jsou fit hodinky, které nám změří počet kroků nebo počet najetých kilometrů na kole.

Hodinky vypočítají základní tréninkové parametry a pošlou je rovnou do telefonu. Chytré hodinky fungují podobně, ale mohou mít mnohem více užitečných funkcí, jako je měření srdečního tepu. Všechna data jsou odesílána přímo do aplikace pro chytré telefony. Aplikace sumarizuje a počítá a všechny tréninkové parametry vidíte v přehledné a čitelné podobě.

Běžecký pás a rotoped – nejlepší pro ty, kteří chtějí zhubnout

Lidé s nadváhou, kteří se chtějí zbavit přebytečných kilogramů, se musí opravdu hodně snažit, aby dosáhli svého cíle. Nejprve jej musíte definovat. Nástrojem k dosažení tohoto cíle musí být sebezapření a sebekázeň. Profitovat můžete z různých pohybových aktivit a sportů, kterým se musíte pravidelně věnovat.

Cvičební zařízení je pro tento úkol ideální. Nejlepší způsob, jak shodit pár kilo, bude běžecký pás, ale v pohodě bude i rotoped. Podle toho, kdo má rád, si můžete vybrat mezi jedním a druhým zařízením. Běžecký pás určitě vyžaduje mnohem více kondice a fyzické přípravy.

Rotoped, který nevyžaduje takovou výdrž, bude ze začátku bezpečnější. Běžecký pás i kolo umožňují tzv. kardio trénink, tedy trénink vyžadující zvýšenou tepovou frekvenci. Krev se díky tomu rychleji rozpumpuje a tělo se mnohem lépe okysličí. Cvičení na kole a běžeckém pásu je nejúčinnější, když jedno cvičení trvá déle než půl hodiny.

Energetické tyčinky se vyplatí vzít s sebou na trénink

Energii pro fyzickou námahu a cvičení můžeme dnes vstřebávat mnoha různými způsoby. Jednou z nich jsou energetické tyčinky, které lze zakoupit v každé posilovně, bazénu nebo prodejnách sportovní výživy. Tyčinky obsahují složky, které tělu dodají maximum živin a vitamínů.

Stojí od pár do desítek zlotých a snědené ihned po tréninku uspokojí chuť i toho největšího sportovce. Jejich tajemství samozřejmě spočívá v jejich složení. Většina z nich je označována jako proteinové tyčinky. Energetické tyčinky se dají koupit i online ze Spojených států, ale většina těch nejznámějších je k dostání už i u nás.

Pokud jich chcete vyrobit více, můžete je zakoupit přímo u dovozce, takže je můžete nakoupit za velkoobchodní ceny. Nejdůležitější je, že energii ztracenou během tréninku lze rychle nahradit konzumací malé tyčinky, zdánlivě se nelišící od těch, které jsou sladkými svačinami.

Jan