• Čt. Dub 25th, 2024

Účelem cvičení je…

ByJan

Zář 6, 2022

Účelem cvičení je nejen zpevnění svalů, ale především snížení hladiny tělesného tuku. Jeho nadbytek je hlavním faktorem vyvolávajícím civilizační choroby. Sestavení správného tréninkového plánu přizpůsobeného pohlaví, zdravotnímu stavu a pokročilosti cvičící osoby v tréninku vám umožní se s problémem vypořádat.

Stojí za to připomenout, že správně vyvážená strava je jedním z nejdůležitějších faktorů při snižování hladiny tělesného tuku. Každý trénink by měl začínat zahřátím a měl by pokrývat všechny části těla (nohy, hrudník, záda, paže, ramena, břicho atd.)

Je třeba pamatovat na zajištění pestrosti a pravidelnosti tréninku, umožní vám to přebít rutinu při fyzické námaze a také rychleji vidět efekt tréninku. Je důležité, aby námaha nesloužila pouze ke zlepšení postavy, ale měla také přinášet velké uspokojení, které bude po dosažení kýžených výsledků tou nejlepší motivací pokračovat ve cvičení.

Tréninkový plán pro zvýšení síly

Je to jeden z nejvíce vyčerpávajících tréninků. Zahrnuje použití extrémní zátěže a málo opakování. Je nezbytné být bezpečný jako opasek pro kulturistiku a mít tréninkového partnera. Vyplatí se této formě cvičení věnovat, protože nabízí mnoho možností a velkolepých efektů. Zahřívání by nemělo být příliš silné, protože vás může příliš unavit a odradit od dalšího tréninku.

Mělo by to být ve formě strečinku s následným správným tréninkem a následným protažením, aby se předešlo bolestivým opruzeninám. Klouby si musíte zajistit sami, k čemuž slouží kulturistický pás, stabilizátory kolenních, loketních a zápěstních kloubů. Strečink nás může zachránit před nebezpečnými svalovými zraněními nebo natržením šlachy.

Můžete se také zbavit přebytečné kyseliny mléčné ve svalech. Vyplatí se využít vícekloubové cviky a spolehnout se na pomalé zatížení, které nám umožní nejlépe ovlivnit přirozenou sílu svalů. Můžete se věnovat zdravé aktivitě, jako je pomalé běhání.

Mnoho lidí se diví, co je rumunský mrtvý tah a proč se tak jmenuje.

No, to jsou cviky olympijských vzpěračů, které se nespoléhají na nic jiného než na rozvoj svalů, jako jsou bicepsy, stehna a hýžďové svaly. Jelikož se jedná o vzpěračský trénink, cviky se provádějí s použitím činky. Jak by se měl tento mrtvý tah správně provádět?

Určitě cvik na rovné nohy s činkou, která se v tuto chvíli neustále dotýká nohou. Kromě toho byste měli ohnout boky a držet záda rovně a uchopit tyč rukama. Samozřejmě nezapomínejte mít napjaté nohy. U rumunských mrtvých tahů se zapojují především hýždě a hamstringové svaly.

Kdo by měl dělat tato cvičení? Rozhodně se nedoporučuje začátečníkům. Alespoň ne s činkou. K tomuto tréninku přistupují zkušení sportovci, kteří již mají vypracované svaly. Na začátek se vyplatí zajít si pro radu k osobnímu trenérovi. Koneckonců, ví to lépe než on.

Jan