• St. Čvc 17th, 2024

Dieta a cvičení – klíč ke zdraví a kráse

ByJan

Zář 4, 2022

Každý, kdo pravidelně trénuje – bez ohledu na to, zda trénuje v posilovně nebo provozuje jakýkoli jiný sport – ví, že různé živiny a doplňky stravy hrají pro sportovce důležitou roli. Doplněk, který nejčastěji používají lidé, kteří jsou fyzicky aktivní, je syrovátkový protein.

Je to proto, že protein funguje dobře pro vaše svaly. Každý by si měl uvědomit, že syrovátkový protein může být plnohodnotným jídlem – můžete si vybrat, zda jej budete jíst ráno, před nebo po tréninku – v této věci je naprostá svoboda. Je však třeba připomenout, že důležité je i složení bílkovin – jaké je tedy složení dobrého syrovátkového proteinu?

V první řadě je důležité, aby čistý protein tvořil alespoň 80 % zakoupeného prášku. Je také důležité, co tvoří zbývajících 20% – měla by tam být voda, tuky a sacharidy. Z proteinu se vyrábí smoothie – lze jej vyrobit spojením proteinu s nízkotučným mlékem nebo vodou.

Sport je klíčem k životnímu úspěchu

Ti, kteří si stále stěžují na svůj život, jsou věčně nespokojení, by si měli pamatovat jedno zlaté pravidlo. Každý z nás je kovářem svého osudu. Nízce placená práce, obezita – to vše je důsledkem špatného výběru. Často jsou neúspěchy také způsobeny tím, že neexistuje žádný akční plán.

Pokud nevíme, o co usilujeme, necháme vše náhodě. To platí i pro naše stravovací návyky. Bezmyšlenkovitě saháme po svačinkách, místo zdravého jídla volíme „junk“. Proč jíst zdravě, když stejně necvičíme? Je čas to konečně změnit. Zvlášť, když se cítíme nešťastní. Sport učí sebekázni, pracovitosti a především tomu, že vše závisí jen na nás.

Pokud se nám podaří měsíc pravidelně cvičit, dosáhli jsme hodně. Úspěch ve sportu se promítne i do dalších oblastí života. Nemluvě o tom, že ve zdravém těle je zdravý duch. Každopádně cvičení je nejjednodušší způsob, jak si zlepšit náladu. Při cvičení se tvoří endorfiny – hormony štěstí.

Zdraví je nejdůležitější

Že zdraví je to nejdůležitější, se ví už dlouho, ale málokdo mu věnuje pozornost, což znamená, že trpí mnoha velmi nebezpečnými nemocemi. Bohužel nevhodná strava a nedostatek fyzické aktivity se na zdraví i vzhledu příliš neprojevují.

Z tohoto důvodu stojí za to se o sebe postarat a něco změnit. Pokud jde o výživu, je třeba se vzdát sladkostí, sycených nápojů, vysoce zpracovaných potravin, tučných jídel a rychlého občerstvení. Měly by být nahrazeny především syrovou zeleninou a ovocem, libovým masem, tučnými rybami, celozrnnými potravinami a bylinnými čaji.

Taková strava by měla očistit tělo od nepotřebných potravinových produktů, které se začnou hromadit ve formě tukové tkáně. Správná strava však není vše, protože důležité jsou i cvičení jako jízda na kole, běh, fitness, kolečkové brusle, plavání nebo bojové sporty.

Jan