• Út. Pro 3rd, 2024

Cvičení – nejen pro hubnutí

ByJan

Srp 17, 2022

Zbavte se myšlenky, která spojuje potřebu cvičit s potřebou zhubnout. Cvičení není trestem za nadváhu. Je to výsada a dar. Mezi cvičením a hubnutím samozřejmě existuje souvislost – ale tato souvislost není vždy nejdůležitější. S propojením potřeby pohybu s potřebou zhubnout je běžně spojována základní chyba.

Bez ohledu na to, co je správné nebo špatné, pokud jde o váhu a výběr potravin, cvičení bude vždy prospěšné a nezbytné pro dobré zdraví. Samozřejmě, pokud člověk bojuje s nadváhou, je zřejmé, že do jisté míry byl ignorován pohyb a správné stravování. Ale ať už máte preferovanou váhu nebo příliš velkou váhu – vždy budete potřebovat cvičení, abyste byli co nejzdravější.

Minimálně polovina vaší kondice souvisí s tím, jak jíte, a pak to ovlivňuje cvičení a odpočinek. Správná volba – správné stravování a pohyb je příležitostí, která je stejně dostupná a stejně důležitá pro každého.

Posturální svaly – co se vyplatí vědět při hubnutí?

Posturální svaly jsou všechny svaly, které se aktivně podílejí na správném tvarování lidské postavy. Patří sem především zádové (zádové) svaly, deltové (ramenní) svaly a břišní (břišní a bederní a bederní) svaly zad.

Správná péče o tyto svaly snižuje problémy se zády a snižuje riziko mnoha zranění. Nejčastější příčinou bolestí zad jsou velmi často slabé svaly jádra. Vyplatí se o ně pečovat už nyní, hlavně pro zajištění fyzického zdraví na dlouhá léta. Nejoblíbenějším způsobem péče o tyto části těla je jistě funkční trénink a core trénink.

I když se nám zdá, že s držením těla nemáme problémy a lenost zavírá oči před problémy souvisejícími s posturálními svaly, stojí za to myslet na budoucnost. Tím, že se posturálním svalům věnujeme jen jeden den v týdnu, můžeme získat mnohem více. Zlepšení pohody, stability držení těla nebo zlepšení pohyblivosti našeho dýchání jsou některé z účinků tréninku zaměřeného na svaly jádra.

Zkuste kruhový trénink!

Trénink, který přináší rychlé výsledky? Může se to zdát nemožné, ale právě kruhový trénink nám pomáhá rychle dosáhnout našich cílů. Pokud chcete získat štíhlou postavu během krátké doby, dosáhnete toho systematickým prováděním kruhových cvičení. Tajemstvím těchto cvičení je jejich intenzita, proto se zaměřujeme na kvalitu, nikoli na čas.

Periferní trénink zahrnuje zapojení všech základních svalových skupin, včetně hrudníku, zad, břicha, ramen, bicepsů, tricepsů a nohou. Všechny cviky se snažíme provádět ve správném pořadí, bez přestávek. Jediný zlom, který při provádění takovýchto kruhových cviků zažijeme, je, když změníme pozice a připravíme se na další cvik.

Příkladem kruhových cviků jsou kliky, úplné kliky nebo běh na doskočiště. Periferní trénink lze tedy provádět i doma. To, co kruhový trénink odlišuje, jsou jistě rychlé výsledky, jeho rozmanitost a schopnost přizpůsobit se individuálním potřebám.

By Jan