• So. Kvě 18th, 2024

Investice do cvičebního vybavení

ByJan

Pro 16, 2022

Dobré cvičební náčiní je snem mnoha zapálených sportovců. Také amatéři. Někteří lidé si jej však kupují příliš zbrkle. A to je nejlepší způsob, jak cvičební náčiní rychle zanést prachem v některém rohu. Obecně se vyplatí investovat do činnosti, kterou jste již vyzkoušeli a kterou jste si zamilovali.

Nemá smysl utrácet stovky nebo dokonce tisíce zlotých za něco, co nemusí fungovat. Všechna oblíbená cvičební zařízení si můžete vyzkoušet v posilovně. Pokud jste přesvědčeni cvičit s jejich účastí a všimli jste si jejich účinků, pak můžete s jistotou investovat do nákupu vlastních modelů. Díky nim můžete cvičit kdykoliv, nemusíte platit za permanentku ani ztrácet čas cestováním do fitness centra či posilovny.

Vybavení vlastní posilovny se vyplatí distribuovat na splátky. A kupujte různé položky jeden po druhém. Například tak, že když zjistíte, že trénink doma není ono, můžete omezit ztrátu peněz. Doporučuje se umírněnost při nákupu vybavení a také při plánování školení.

Jak procvičovat ramena?

Každý muž chce mít správně vyvinutá ramena. To ovlivňuje mnohem větší sebevědomí, které se promítá do úspěchu v soukromém i profesním životě. Krásně vypadající postava se neobejde bez velkých ramen. Za tímto účelem stojí za to dělat specifická cvičení, která vám umožní zvýšit váhu těchto částí těla.

Určitě by každému tréninku ramen měla předcházet pořádná rozcvička. Tato část školení musí trvat minimálně 10 minut. To vše proto, aby se tělo připravilo na větší námahu a zvýšila se tělesná teplota, díky čemuž se vám vyhnou případná zranění. Skvělým cvikem na ramena je tlak s vojenskou činkou.

Dobré je také zvedat ruce do stran s činkami – ve stoje. Profesionálové zdůrazňují, že vynikajícím cvikem pro lepší ramena jsou zdvihy činky k bradě, také ve stoje. Za pozornost stojí také elastické pásky s ohnutými pažemi v loktech. Cvičení zakončete protažením svalů.

Nejlepší cvičení pro svaly kapuce

Zádové svaly vyžadují stejnou pozornost a především práci jako zbytek těla. Komplexní tréninkový plán by proto měl obsahovat cviky prováděné speciálně pro zádové svaly. Nejúčinnější pro zádové svaly jsou tzv. krčení ramen s činkami. Toto cvičení lze provádět ve stoje nebo v sedě.

Budeme potřebovat lavičku a činky. Pohodlně se posadíme na lavičku, nohy máme na šířku boků. Poté se s napjatým žaludkem pokuste zvednout ramena nahoru a zároveň tlačte hrudník dopředu. V této poloze se vyplatí na delší dobu zastavit a poté se vrátit do výchozí polohy.

Jak vidíte, trénink svalů kapuce není náročný. Technika je nejdůležitější. Dobře napnuté svaly dávají mnohem lepší výsledky. Při cvičení můžeme mírně svěsit hlavu dolů. Svaly by měly být uvedeny do maximálního napětí. Jedině tak dosáhnete dobrých tréninkových výsledků.

Jan